Connect with us
https://fotbalclubarges.ro/wp-content/uploads/2018/09/material-fc-arges.jpg

Aeromodelism

Piteştenii, campioni mondiali!

Acum câteva zile, în Cehia, s-a desfăşurat Cupa Mondială la Aeromodelism F1 E. La această întrecere la care au luat startul cei mai buni sportivi din lume, Piteştiul a fost reprezentat de sportivii de la clubul FC Argeş. La finalul întrecerilor de la Rana, clubul alb-violet a obţinut locul 1 la juniori prin Mihnea Prodănel şi locul 1 la echipe în clasamentul Open. Din echipa clubului nostru au făcut parte Mihnea Prodănel şi Daniel Bîldea. Tot pe prima treaptă a podiumului, dar în competiţia seniorilor, s-a clasat Marian Popescu, care se ocupă şi de pregătirea sportivilor piteşteni. 

Advertisement

De citit

Advertisement
Advertisement

Mai multe știri despre Aeromodelism