Connect with us
https://fotbalclubarges.ro/wp-content/uploads/2018/09/material-fc-arges.jpg

Volei

Debut cu victorie la turneul pentru promovare!

CSM Oradea-FC Argeș 0-3(24-26, 12-25, 17-25)

Voleibalistele de la FC Argeș au început cu dreptul faza a doua a play-off-ului Diviziei A2 Vest de volei feminin care se desfășoară în acest week-end la Târgu Mureș. Echipa noastră a învins în această după amiază, cu 3-0, la seturi, pe CSM Oradea.

Alb-violetele au avut ceva emoții doar în primul set pe care și l-au adjudecat cu 26-24. Următoarele două seturi au fost la discreția argeșencelor care s-a impus cu 25-12 și 25-17. Pentru echipa Piteștiului au evoluat Larisa Vasilică, Giovana Bete, Dana Lupescu, Mihaela Ilie, Gracieli Do Monte, Petruța Orlandea și Roxana Pintea(libero), pe parcurs mai intrând Moale, Radu, Stroe și Scarlat. Următorul meci al formației din Trivale este programat sâmbătă, de la ora 16, cu CSM Lugoj. La turneul de la Târgu Mureș care se va încheia duminică participă CSM Târgu Mureș, CSM Oradea, FC Argeș și CSM Lugoj. Ocupantele primelor două locuri la acest turneu, plus primele două clasate la turneul seriei A2 Est, vor evolua în sezonul viitor în prima ligă. Federația Română de Volei a anunțat deja că faza a treia a play-off-ului nu va mai avea loc, întrucât din primul eșalon s-au retras două echipe. Pentru a completa Divizia A1 care în acest moment are doar 8 echipe, FRV a decis ca în primul eșalon să facă pasul patru formații și nu două ca până acum. Credit foto: Argeș Sport

Advertisement
Advertisement

Baschet

More in Volei