Connect with us
https://fotbalclubarges.ro/wp-content/uploads/2018/09/material-fc-arges.jpg

Volei

FC Argeș a promovat în prima ligă la volei!

Voleibalistele de la FC Argeș şi-au asigurat prezența pe prima scenă a voleiului feminin românesc în sezonul viitor după ce în această după amiază au obținut a doua victorie în faza a doua a play-off-ului care se desfăsoară la Târgu Mureș.

Echipa pregătită de Cristina Zanfir si Ionela Davidescu s-a impus cu 3-0 la seturi în confruntarea cu CSM Lugoj, după ce în prima zi acompetiției se impusese cu acelasi scor în disputa cu CSM Oradea. Piteştencele au câştigat primul set la mare luptă, cu 27-25, iar pe următoarele două cu 25-11 şi 25-21. În sezonul viitor al Diviziei A1 de volei feminin vor participa primele două clasate la turneele semifinale ale Diviziilor A1 Vest şi Est. Din seria A2 Est a promovat CS Medgidia, în timp ce pentru locul secund se luptă SCM Gloria Buzău şi Rapid Bucureşti. Ultimul meci al echipei noastre din cadrul turneului de la Târgu Mureș va avea loc duminică, de la ora 14.30, adversar urmând a fi echipa gazdă CSM Târgu Mures.

Advertisement
Advertisement

Baschet

More in Volei