Connect with us

Baschet

Duș rece la București – FOTO

Fără căpitanul Nikola Jevtovic, accidentat, echipa de baschet a suferitcea mai drastică înfrângere stagională. Echipa condusă de NebojsaVidic a fost depășită categoric, la București, de Dinamo. Scorul final a fost 91-74. Pe sferturi: 24-16, 24-15, 22-13, 24-27.

Susținuți de o galerie formată din peste 100 piteșteni, trupa alb-violetă a condus ostilitățile doar în primele minute. Absența lui Jevtovic s-a simțit considerabil, FC Argeș fiind pusă în situația de a improviza diferite formule sub panou.

Naje Smith a avut 13 puncte, 5 recuperări și 2 capace, pentru 17 la eficiență, Raijon Kelly, Corey Allen și KeShawn Curry au avut câte 11 puncte, iar Alin Andrieș și Chris Jones au adăugat câte 9. În replică, Sean Evans a totalizat 16 puncte și 7 recuperări.

Următorul meci al echipei este programat vineri, 29 martie. FC Argeș și CSO Voluntari se vor duela la Pitești Arena pentru locul 3 la finalul sezonului regulat.