Connect with us

Volei

Înfrângere cu Dinamo București

Etapa cu numărul 20 a Diviziei A1 la volei feminin a programat partida dintre FC Argeș și Dinamo București. Duelul a avut loc sâmbătă (02.03), la Pitești Arena, în prezența a aproximativ 300 fani.

Jocul a fost deschis foarte bine de oaspete, care au câștigat în mod categoric primul set al întâlnirii, scor 25-13. Cu a doua șansă la victorie, elevele lui Bogdan Paul au avut parte de o răbufnire în setul secund, reușind să câștige 22 puncte, insuficiente însă pentru obținerea punctului. În fine, Dinamo s-a impus și în ultimul act, însă nu atât de simplu. Deși a fost lipsită de Lisania Grafort, una dintre principalele arme ofensive, FC Argeș a oferit o replică bună, bifând 20 puncte pe tabelă.

A fost 3-0 pentru bucureștence, care își continuă parcursul bun în campionat.

Pentru echipa noastră urmează ultimele două jocuri înaintea startului de playout. Adversare vor fi CSM Constanța (în deplasare, sâmbătă – 09.03) și CSM Știința Bacău (acasă, vineri – 15.03).

Următorul meci BASCHET

Următorul meci VOLEI

Advertisement
Advertisement

Stiri

Mai multe despre Volei

Follow by Email
Twitter
Instagram
WhatsApp