Connect with us

Volei

Fără reacție la Brașov. FC Argeș a fost învinsă de Corona

Aflată în cea mai importantă perioadă a sezonului și anume ultima parte a sezonului regulat, urmată de startul playout-ului, echipa de volei a clublui nostru a făcut un nou pas greșit. De data aceasta, la Brașov.

Într-un meci disputat în cadrul etapei a 19-a din Divizia A1, sâmbătă(17.02), alb-violetele au cedat categoric, scor 3-0. Pe seturi: 25-14, 25-14, 25-19.

Jocul nu a avut istoric, gazdele aflându-se, mai de fiecare dată, la conducere. Momentul bun pe care FC Argeș l-a avut sub Tâmpa a fost consemnat în debutul setului al treilea, când fetele lui Bogdan Paul au reușit să conducă mai bine de 10 minute.

FC Argeș a fost lipsită de serviciile celei mai importante jucătoare. Este vorba despre Sorina Miclăuș, voleibalistă născută chiar la Brașov. Cea din urmă se află în procesul de recuperare după o accidentare suferită recent.

Carmela Massip și Yelennis Diaz au avut câte 10 puncte pentru piteștence.

Urmează o pauză de două săptămâni. Următorul duel al lui FC Argeș este programat sâmbătă, 2 martie, la Pitești Arena, cu Dinamo București.