Connect with us
https://fotbalclubarges.ro/wp-content/uploads/2018/09/material-fc-arges.jpg

Volei

Prestație curajoasă la București pentru voleibaliste

După victoria de la Bacău și o a doua etapă în care a stat, FC Argeș Volei a revenit pe teren. În cadrul etapei cu numărul 3 a Diviziei A1, alb-violetele au întâlnit, în deplasare, pe Dinamo București. Meciul a avut loc miercuri (09.11), la ora 15:00.

Voleibalistele noastre au avut parte de un meci curajos, care, în ciuda efortului și a dăruinței, s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-1. Cu excepția primului set, FC Argeș a avut momente foarte bune, reușind să conducă în mare parte din timpul de joc al seturilor 2 și 4.

Scor pe seturi: 25-12 (1), 25-22 (2), 24-26 (3), 25-21 (4).

Carmela Massip și Merelin Nikolova au avut câte 16 puncte, fiind urmate de Borislava Saykova, autoare a 11 puncte. Pentru echipa noastră, au mai punctat Tara Cristea (5), Daniela Lupescu (5) și Borislava Licheva (4).

Miercuri (16.11), Sala Sporturilor va găzdui partida dintre FC Argeș Volei și CSM Târgoviște.

Advertisement
Advertisement

Baschet

More in Volei

Follow by Email
Twitter
Instagram
WhatsApp